Kronika

30.05.2021

 Szanowni Armatorzy. 

 Zapraszam na inaugurację sezonu żeglarskiego i motorowodnego sezonu 2021/2022.
Część oficjalna odbędzie się w dniu 05.06.2021 r. o godzinie 12:00.
Po tych uroczystościach zapraszam na armatorską biesiadę, której sponsorem jest Edward armator jachtu „Sennergis”, który  z uwagi na zmianę miejsca cumowania swojego jachtu żegna się z naszą przystanią i przenosi się do mariny w Kołobrzegu. W imieniu moim, Edwarda i Agnieszki zapraszam na piwko, pyszną grochówkę, grilowane kiełbaski oraz pieczonego” dzika” .
Pozdrawiam
Piotr

 

03.04.2021

 Szanowni Armatorzy. 

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Wam zdrowia i jeszcze raz zdrowia w tych ciężkich czasach  w których ochrona zdrowia jest najważniejsza.
Trzymajcie się niech ten wirus  omija Was szerokim łukiem.
Mam nadzieję i wierzę w to że na rozpoczęcie sezonu żeglarskiego wszyscy będziecie w dobrej kondycji fizycznej. 
W dalszym ciągu zarządzam Przystanią – zapraszam do wodowania.
Pozdrawiam
Piotr 

23.12.2020

 Szanowni Armatorzy. 

Z okazji  Nowego Roku życzę Wam, Waszym najbliższym, przede wszystkim w tych trudnych czasach zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Niech Covid-19 omija Was szerokim łukiem. 
Zapewne ten świąteczny i noworoczny okres z uwagi na pandemię  nie będzie zbyt wesoły i spokojny, ale bądźmy dobrej myśli” korona” kiedyś ustąpi i wrócimy do normalności.  Życzę Wam optymizmu i dobrego humoru bo on pozwoli przetrwać najgorsze chwile.
Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią w najbliższym czasie nie dojdzie do naszego spotkania .
Zaraz po nowym roku przekażę informacje o sytuacji prawnej naszej przystani oraz  moich planach zarządzania przystanią w 2021 r.
 
Pozdrawiam
Piotr z żoną Barbarą

23.05.2020

Data ta zapewne przejdzie do historii jako nietypowe, wyjątkowe otwarcie sezonu żeglarskiego 2020r. Inauguracja sezonu w czasie stanu epidemicznego odbyła się przy udziale ograniczonej liczby armatorów oraz żeglarskiej młodzieży z Klubu Sportowego „Dobra Marina”. Przy zachowaniu zalecanych środków ostrożności inauguracja sezonu żeglarskiego 2020 r. stała się faktem.Odbyła się tylko część oficjalna, z uwagi na okoliczności zrezygnowano z wspólnego biesiadowania. Młodzież żeglarska skorzystała z warunków pogodowych i wypłynęła na zaplanowany trening.
Uroczystość podniesienia flagi polskiej i europejskiej po raz pierwszy od 2018 r. odbyła się w nowych terenowych warunkach.
Dostęp do masztu apelowego został przywrócony poprzez demontaż ogrodzenia postawionego w sposób bezprawny przez Fundację Sun & Sail.
Teren wokół masztu został uporządkowany, posiano trawę, wyremontowano pomost widokowy oraz na nowo zainstalowano sezonową wystawę ptactwa wodnego i innych zamieszkujących obszar Natury 2000 zwierząt.

6.01.2020

UWAGA!

Znowelizowana treść Porozumienia Armatorów.

Treść Porozumienia można pobrać tu:

Kooperatywa-porozumienie1
Szanowni Armatorzy.
Wszelkiej pomyślności i zmian tylko na lepsze. Wielu pięknych, szczęśliwych chwil, uśmiechu oraz sił i wytrwałości w dążeniu do wytyczonych przez siebie celów. Nowy Rok 2020 niech przyniesie spełnienie nadziei i oczekiwań, zaś życie prywatne i zawodowe przysporzy radości oraz satysfakcji. Niech się Wam darzy!
Piotr Wódz i Rada Armatorów.     

 

 

17.12.2019

SZANOWNI ARMATORZY
Informuję że pobór energii elektrycznej w okresie zimowym z uwagi na bezpieczeństwo będzie możliwy tylko i wyłącznie po uprzednim zawiadomieniu dyżurującego bosmana.
Przyłącze energii elektrycznej bez zgłoszenia zostanie odłączone.
Energia elektryczna w hangarze w godzinach nocnych całkowicie zostanie wyłączona.

Reprezentant Kooperatywy Armatorów
Piotr Wódz

 

19.10.2019
Zgodnie z planem, w sobotę 19 października odbyło się uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego 2019.  Według prognoz meteo miało lać, ale w ostatniej chwili deszcz został odwołany. Frekwencja dopisała, a uroczystość zaszczycili sportowcy Dobrej Mariny oraz Goście Specjalni – skauci Royal Rangers, których można obejrzeć w poniższej galerii. Poczet Akademików Kapitana Kijusia opuścił banderę, a Senior Żeglarz Wacław wybił szklanki. Przemówili Wódz Kooperatywy Piotr Wódz, Kapitan Kijuś oraz Dawid – Trener Klubu Sportowego Dobra Marina. Następnie rozpoczęła się część oficjalna czyli poczęstunek, żeglarskie opowieści minionego sezonu, występy artystyczne.  Jak wiadomo, Grochówki przyrządzonej i ugotowanej w kuchni polowej przez Ryszarda nie trzeba reklamować. Prawie każdy brał dokładkę! Kiełbaskom z grilla przyrządzanym przez Pawła też nic nie można ująć.. Warto tu wspomnieć o solowym występie Piotra Wodza w repertuarze szantowym na gitarze 12 strunowej. Nie znaliśmy Kolegi z tej strony…  Myślę, że impreza się w pełni udała, chociaż z lekką nutką jesiennej nostalgii – to już koniec lata, koniec sezonu, koniec rejsów…

 

16.10.2019
Serdecznie zapraszamy armatorów i osoby towarzyszące na uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego 2019 r.
Impreza odbędzie się w sobotę 19 listopada 2019 r. o godz, 12:30.

05.10.2019
Odbyło się kolejne posiedzenie (a raczej postanie) Rady Armatorów. Gościem specjalnym był Dawid, trener Klubu Sportowego Dobra Marina.
Ustalono termin uroczystego zakończenia sezonu 2019.  Będzie to sobota 19 października 2019r., godzina 12:30. Bardzo zapraszamy jednak wcześniej, bo zapowiada się dobra zabawa!
O godzinie 10:00 odbędzie się ważne wydarzenie w kalendarzu regatowym. O tej godzinie wystartują Regaty Oldbojów w klasie Optymist!
Jak zapowiada organizator, widok Oldbojów zmagających się z Optymistami wart jest każdej ceny…
Regaty organizowane przez Klub Dobra Marina, odbędą się w kanale przed HOMem.
Dalsza część postania Rady zdominowana była przez dyskusję nt. regat żeglarskich w przyszłym sezonie. Temat jest właściwie otwarty i oczekujemy propozycji kolegów żeglarzy, także z innych marin, do składania pomysłów. Planowane są regaty o poważniejszym zacięciu sportowym, jak i regaty o charakterze bardziej zabawowym, gdzie nie zawsze będzie najważniejszy wynik końcowy, a bardziej dobra zabawa. Przykładowo Dawid zaproponował regaty, w których startowały by duże jachty jak i Optymisty.

03.10.2019

UWAGA!
Zebranie Rady Armatorów w sobotę tj.  5.10.2019 r. o godz. 10.00
Rada zaprasza chętnych Armatorów na zebranie.
email: rada@armatorzy-hom.pl

 

25.05.2019
Otworzyliśmy sezon żeglarski 2019r.
Mimo wiadomych problemów ze strony nieprzyjaznego HOMowi-Szczecin dalekowschodniego mocarstwa,  bandera została podniesiona przez kpt. Wacława na naszym maszcie! Przemówienia wygłosili Wódz Kooperatywy Piotr Wódz, przewodniczący Rady Armatorów Staszek Kierzkowski i Kapitan Akademii Żeglarstwa Władysław Kijowski Kijuś.
Była część artystyczna – popularne żeglarskie szanty odśpiewali akademicy kpt. Kijusia i część najważniejsza – pyszne kiełbaski z rusztu i wojskowa grochówka.
Prawdziwą Wojskową Grochówkę
(specjalnie z wielkiej litery!) zawdzięczamy Generałowi Wojsk Terenowych HOM-Szczecin, Ryszardowi ze Stowarzyszenia Pojazdów Militarnych Trzebież „Militarni”.
HOM-Szczecin przyjął również pod swoje skrzydła „Optymistów” z Klubu Sportowego Dobra Marina. Klub zrzeszający dzieci, młodzież w wieku szkolnym oraz sympatyków żeglarstwa ze Szczecina jak i z całej Polski szkoli żeglarzy oraz tych co pływają na deskach z żaglami i bez, a których nazwy trudno wymówić i odmienić… W każdym razie witamy ich w HOMie!
Impreza się udała i teraz czekamy na powtórkę. Poniżej parę fotek, więcej znajdzie się w Galerii „jak spłyną”.
Relację akademicką można obejrzeć tu: AŻKK

15.05.2019

Jak widać taras już prawie gotowy, wstawione zostało klubowe okno.
Natura 2000 zobowiązuje i  w basenie mamy ekologiczną trzcinę!
Foto – Janusz s/y Gladius

7.05.2019
Prace przy klubie nie ustają, trwa układanie bruku na tarasie przed Klubem!

Foto – Janusz z s/y Gladius

30.04.2019
UWAGA!
Zmiana daty otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2019 w HOM-Szczecin!
Impreza odbędzie się tydzień później, czyli 25 maja 2019r.

30.04.2019

 Na bacznym kanale, za wschodnim płotem HOMu-Szczecin widać postępującą degradację środowiska wywołaną wypływającym urobkiem z pogłębiarki. Kanał został prawie całkowicie zamulony. Dla nas Armatorów problemem jest to, że wypływająca woda zamula również wejście do naszego basenu. Interwencja w RZGW spowodowała wizytę motorówki inspekcyjnej. Potem można było zobaczyć pogłębiarkę pracującą przy naszym wejściu. Planujemy wykonać własne sondowanie dna, czy głębokość jest bezpieczna. Na wysokości wejścia do nowej mariny pracowała dziś pogłębiarka i wyjście na jezioro było  niemożliwe.

20.04.2019
Święta, święta i po świętach… Jakieś krótkie w tym roku.

14.04.2019

Kolejny etap budowy Klubu Armatorów za nami. Prawie gotowa instalacja elektryczna i podłoga. Zostały okna, drzwi i wykończenie. „Regenerowane” są żyrandole i zabytkowa lampa nawigacyjna. Lada moment instalacja aneksu kuchennego. Nie chcą tylko powiedzieć, gdzie będzie barek i kto będzie miał klucze.

6.04.2019

W HOMie wiosna, forsycje jeszcze kwitną w słońcu, a na wodzie coraz więcej jachtów.  W Klubie gotowy sufit, gotowe ściany. W przyszłym tygodniu rusza podłączenie elektryki. Z prac „grubych” pozostało ułożenie podłogi.
Uwaga! Na wystrój Klubu zbieramy gadżety żeglarskie – stare mapy, obrazy, lampy, ciekawe zdjęcia tematyczne. itp. Pierwsze już są!

1.04.2019
W kwietniu kończy się ważność atestów naszej suwnicy, a odnowienie wiąże się z remontem kapitalnym i bardzo wysokimi kosztami. Decyzją Rady Armatorów basenik pod suwnicą zostanie zasypany i w tym miejscu wybudowane będzie boisko do gry w bule, tzw. bulodrom. Wodowanie jachtów odbywać się będzie na slipie, planowane jest pogłębienie basenu w tym miejscu, dorobienie dodatkowych polerów, wyciągu itp.

30.03.2019

Piękny sobotni dzień i kolejna relacja z postępu prac w Klubie. Położone i umocowane są belki sufitowe, trwa układanie paneli sufitu, folii izolującej i wełny ocieplającej. Na ostatnim zdjęciu widać koło sterowe Kierownika Klubu… Uprzejmie prosimy o wsparcie finansowe. Budowa nadal idzie z pieniędzy kilku osób. Skarbnikiem jest Staszek (wiadomo – u niego jak w banku), do wglądu faktury i rozliczenia.

23.03.2019

Jak widać do HOMu zawitała wiosna, zakwitły forsycje… Wiosna, wiosną, ale w naszym Klubie nieprzerwanie trwają prace! Położona jest instalacja elektryczna, doprowadzony wodociąg, zostały ocieplone ściany. Na zdjęciach szlifowanie i bejcowanie belek sufitowych. cdn…

17.03.2019

Kolejna relacja z budowy naszego Klubu Armatorów. Prace posuwają się w ekspresowym tempie i pomieszczenie Klubu zaczyna nabierać kształtów. Te zdjęcia są już właściwie nieaktualne, bo postęp prac wyprzedzał możliwości techniczne aparatu. Najciekawsza była dyskusja techniczna między Edkiem i Mikim na temat konstrukcji sufitu. Gwoli dziennikarskiej rzetelności przytoczę fragment, jako elektronik nie wszystko zrozumiałem. (wykropkowano gwarowe słowa budowlańców) :
……75cm!……………………………………………………………………………………..65cm!………………………………………………………………………………..75cm!………………………wzdłuż!……………………………………………………………………………65cm!…………………………………………………..75cm!……………………………w poprzek!…………………………………………………………………………wzdłuż!……………………………………………………………………………………………………75cm!
Ciąg dalszy relacji z budowy nastąpi.

7.03.2019
Żeglowanie to nie tylko same przyjemności…

Przygotowanie jachtu do sezonu to ciężka i brudna praca – pył zdzieranej farby i smród toksycznych rozpuszczalników. Na zdjęciach Tadziu walczący ze starym antyfoulingiem.
Powiększ
Powiększ
Powiększ
7.03.2019
Kontynuacja robót budowlanych przy budowie naszego JACHT KLUBU ARMATORÓW.
Wylano posadzkę betonową pod dyrekcją Rysia, który zamiast przyłożyć się do pracy przyglądał się jak inni pracują.  W przyszłym tygodniu wchodzi ekipa Mikiego – armatora jachtu BELAVA- roboty elektryczne, a za dwa tygodnie ekipa Edwarda –  armatora jachtu Synergis – na wykończenie ścian oraz sufitu.
Zapraszamy chętnych armatorów do pomocy przy budowie naszego Klubu oraz wsparcia finansowego. Brakuje rąk do pracy. Na razie materiały budowlane finansowane są przez 2-3 osoby, a Klub jest przecież dla wszystkich Armatorów!
Zapraszamy
Powiększ
Powiększ


2.03.2019

W sobotę bosman Grzegorz dokonał pierwszego w tym sezonie wodowania jachtu ECHO-2,

Armatorem jednostki jest Wacław, który zgodnie z wieloletnią tradycją jako pierwszy schodzi na wodę. Oczywiście wodowanie było by niemożliwe bez pomocy innych armatorów, szczególnie bez „Pierwszego Asystenta Pokładowego” Staszka.
Powiększ
Powiększ
Kapitanie Wacławie
„stopy wody pod kilem”!

 

24.02. 2019
UWAGA:
 Następne zebranie Rady Armatorów w dniu 23 03 2019 r. godz. 11
Spotkania Rady są jawne i otwarte dla każdego Armatora.

email: rada@armatorzy-hom.pl 

 

Powiększ!

17.02.2019
Bal Karnawałowy
15 02 2019 r. w Marine Porta Hotele – odbył się Pierwszy Bal Karnawałowy Kooperatywy Armatorów. Zabawa była przednia, wszyscy doskonale się bawiliśmy. Było „coś dla ciała” i „coś dla ducha”. Agnieszka z Pawłem załoga Eclipse doskonale wpisali się w atmosferę lat 60-tych- przebrali się za parę hipisów- brawo.

 

13 luty 2019
Nowy monitoring w HOM
W celu ochrony mienia i zapewnienia bezpieczeństwa na Przystani zmodernizowano monitoring. W chwili obecnej zainstalowanych jest 11 kamer w tym kamery o wysokiej rozdzielczości. W kwietniu system rozbudowany zostanie poprzez instalację dodatkowych trzech kamer.
Teren zostanie doświetlony poprzez instalację nowych lamp energooszczędnych.
Proszę zapoznać się z Klauzulą informacyjną monitoringu.

11 luty 2019
UWAGA:
Zebranie Rady Armatorów w dniu 23 02 2019 r. godz. 11
email: rada@armatorzy-hom.pl 

 

9 luty 2019
Trwa budowa nowej strony internetowej naszej Kooperatywy i Przystani HOM.
Swoja własną zakładkę ma  AŻKK – „Akademia Żeglarska Kapitana Kijusia”,  która  jest następcą Harcerskiej Szkółki Żeglarskiej im.kpt.Ludomira Mączki HOM Szczecin.
Jest też miejsce na informacje przeznaczone dla żeglarzy z Niemiec.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? Jesteśmy otwarci!

Ewentualne uwagi i informacje do publikacji proszę kierować do administratora strony:

Marek, s/y MARZENA,  e-mail:  kevin.c@gazeta.pl